prosty popularny spis

ogumienie do rowerów duro

0
Posted in Bez kategorii By admin

Motocykliści lub kierowcy rozmaitego rodzaju aut bezbłędnie zdają sobie sprawę z tego, że aby móc upajać się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy też zimowego), trzeba go stosownie przygotować. Dużo osób jednak nie wykorzystuje identycznej zasady w stosunku do rowerów, a to poważny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi własnego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

rower opona duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motor, skutkiem tego lista prac, jakie musimy zrealizować w czasie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zadbać przed nawiązaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, zbyt luźny lub też nadmiernie naciągnięty – należy go odpowiednio naciągnąć. Poza tym należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – oprócz schematycznego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W wypadku pęknięć lub nadmiernego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie chcemy przecież, by podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, w następstwie tego należy uczynić poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby sprawić luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a gdy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Na domiar tego należałoby uczynić elementy oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być widoczni na drodze.

To podstawowa lista czynności, które wypada wykonać przed główną przejażdżką. Po zimie warto także rower dogłębnie umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie przyzwoiciej chroniony podczas całego sezonu.